Dünya Gastronomisinin Yıldız İsimleri İstanbul’da Gastromasa’da Buluşuyor

Dünya Gastronomisinin Yıldız İsimleri İstanbul’da Gastromasa’da Buluşuyor

Dünyanın dört bir yanından gastronomiye yön veren isimler, 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı için İstanbul’da buluşuyor. Dünya Gastronomisinin en önemli buluşmalarından biri olan Gastromasa İstanbul, 4-5 Kasım tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Bu yıl “’Geography” temasıyla organize edilecek konferansta, dünyaca ünlü şefler ülkeleri için coğrafik değere ve öneme sahip ürünlerinin hikayelerini, kendi mutfaklarının gelişimini, dünya mutfağındaki trendleri anlatacaklar. 

Türkiye ile dünya gastronomisi arasında köprü görevini sürdüren ve dünya gastronomi etkinlikleri içerisinde ilk iki sırada yer alan, bu yıl 8. kez düzenlenecek Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde “Geography” teması çerçevesinde İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Gastronomi dünyasına damga vurmayı hazırlanan 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı içerisinde yer alacak Gastromasa Pastry, Gastromasa Hospitality ve Gastromasa Bar konseptleri, sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonellerini aynı çatı altında bir araya getirecek. İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe; Ángel León, Dominique Crenn, Yoshihiro Narisawa, Rasmus Munk, Bruno Verjus, Andoni Luis Aduriz, Jordi Roca, René Frank, Yann Couvreur, Antonio Bachour gibi dünyaca ünlü şefler ve pastry şefleri, sommelierler ve miksolojistler, turizm ve ağırlama sektörünün en önemli yatırımcıları ve profesyonelleri, fikir önderleri, ulusal ve uluslararası markalar da yer alacak.

Gastromasa Konferansı  

Dünyaca ünlü şefler Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı’nda Coğrafya teması çerçevesinde ülkeleri için coğrafik değere ve öneme sahip ürünlerinin hikayelerini, kendi mutfaklarının gelişimini, dünya mutfağındaki trendleri anlatacaklar; kendi coğrafyalarına özgü ürünleri kullanarak workshoplar gerçekleştirecekler.    

Gastromasa Hospitality 

Turizm ve ağırlama sektörünün en önemli temsilcilerinin yer alacağı Gastromasa Hospitality ile, turizm ve ağırlama sektörünün en önemli yatırımcılarını, ünlü şefleri, gastronomi profesyonellerini ve alanında uzman, önemli isimleri bir araya gelme fırsatı sunacak.

Gastromasa Bar 

Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı içerisinde yer alacak olan Gastromasa Bar konsepti dünyaca ünlü, ödüllü sommelierler ve miksolojistler ilham veren hikâyelerini ve en son trendleri paylaşacaklar, kendi coğrafik içeceklerini hazırlayacaklar. Bar ve içeceklerin önemi ve kalitesi üzerine gerçekleşecek ilgi çekici workshop’lar ile konuklara benzersiz bir deneyim yaşatacaklar. 

Gastromasa Pastry 

Eşsiz yeteneklerin sergileneceği, yeni pastacılık trendlerinin ele alınacağı ve sektördeki önemli çalışmaların konuşulacağı Gastromasa Pastry konsepti ile; pastacılık ekipmanlarının ve ürünlerinin önemi, pastacılık sektöründe yaratıcılığın arttırılması gibi konularda pastacılık dünyasının en ünlü şefleri sektöre yön veren çalışmalar hakkında konuşacak. 

Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı boyunca misafirler dünyanın en tanınmış şeflerini aynı anda görme fırsatına sahip olurken, stantları ile katılım gösteren firmaların yeni ürünlerini deneyimleme, workshopları izleme fırsatına da sahip olacaklar.

Ayrıca Gastromasa London Konferansı & Fuarı ilk kez 2024 yılında, 28-29 Mayıs tarihlerinde Dünya Gastronomisi’nin merkezi olan Londra’da, Olympia Congress Center’da gerçekleşecek.

Sizler de Gastromasa Gastronomi Konferansı & Fuarı’nda yerinizi alarak, bu eşsiz fırsatı deneyimlemeye hazır olun!

 http://www.gastromasa.com