Güneş Enerjisi Yatırımları İle Büyümeyi Sürdürüyoruz

Güneş Enerjisi Yatırımları İle Büyümeyi Sürdürüyoruz

1982 yılından günümüze müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak kaliteli üretimi esas alan Tellioğlu Un, büyümesini hız kesmeden sürdürüyor.

ISO 9001 Kalite, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemlerine ek olarak, Helal ve Kosher sertifikalarına da sahip modern üretim tesislerinde geliştirdiği yeni ürünlerle sektörde öncü olan Tellioğlu Un, 40’ı aşkın un çeşidine Organik Un’u da ekledi. Organik sertifikalı ham maddelerden üretilen Tellioğlu Organik Un, üretiminde organik ham maddeler kullanan endüstriyel markalar ve Horeca kanalına ek olarak ihracatta da tercih edilmektedir. Üreticilere özel ürün çalışabilmesi ve farklı çeşitleriyle bilinen Tellioğlu Un; protein, vitamin ve mineral bakımından zengin durum buğdayından üretilen Semolina ve İtalyan Tipi Pizza Unu ile Horeca sektöründe menüsünde pizza ve el açması makarna sunan profesyonel şeflerin tercih ettiği bir marka olmuştur.

5 yılı aşkın süredir ekmek miksleri konusunda da Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Tellioğlu firması, 2018 yılı itibarı ile Tellioğlu Un Karışımı çeşitlerini piyasaya çıkarmıştır. Ekmek miksleri de özellikle otel mutfaklarının tercihi olmuştur. Tellioğlu demo şefleri eşliğinde tüm müşterilere yeni ürünler tanıtılmakta ve yerinde denemeler yapılmaktadır.

Tellioğlu Un aynı zamanda %100 yeşil enerji ile üretim yapan ilk un fabrikasıdır. Toplam 105 dönüm üzerine kurulu, 10+ Megawatt panel güneş enerjisi yatırımımızla fabrikamızın ihtiyacı olan gücün tamamını sürdürülebilir ve yenilenebilir enerji ile karşılıyoruz. Bu üretimle yıllık 14.360 ton karbon salınımını önlüyor ve 777.600 ağacı kurtarıyoruz.

Kaliteli, hijyenik ve yenilikçi ürünler ile kendini sürekli geliştiren ve İSO ikinci 500 sıralamasında her yıl ilk sıralarda yer alan Tellioğlu Un, 2024 hedefleri arasına ihracatı arttırmayı ekledi. Bu hedefi doğrultusunda Tellioğlu; 7-11 Kasım’da Dubai’de gerçekleşecek olan Gulfood Manufacturing 2023 Fuarı’na katılacak ve ihracat ekibiyle misafirlerini ağırlayacaktır.

www.tellioglu.com.tr