Horeca’nın Kahve ve Ekipman Tedarikçisi

Horeca’nın Kahve ve Ekipman Tedarikçisi

Yurt içinde ve yurt dışında kahve severleri 70’ten fazla kahve çeşidiyle buluşturan, yüksek müşteri memnuniyeti ile Horeca sektöründe kalitesi ve güvenilirliği ile fark yaratan Kahve. com’un kurucusu Levent Aktaş markanın hikayesini Horeca Mailing Gazete okuyucuları ile paylaştı.

Bize biraz Kahve.com’un hikayesinden bahsedebilir misiniz?

Kahve.com, yurt içinde ve yurt dışında kahve severleri 70’ten fazla kahve çeşidiyle buluşturan, dünyanın farklı ülkelerinden gelen ve titizlikle seçilen kahve çekirdeklerini, kendine has kavurma teknikleri ile kavurup Türkiye ve komşu ülkelere üretim ve dağıtım yapan bir firmadır. Ana odağımız, en taze ve kaliteli kahveyi sunmaktır. Bu noktada güven çok önemli olduğu için olabildiğince titiz davranıp işimizi en hassas noktasına kadar düşünüp, müşterilerimize özenli ürün sunma gayreti içerisindeyiz. Dijital kanallarda, pazar yerlerinde, zincir mağazalarda Türkiye’ nin kaliteli ve iyi kahve ihtiyacını karşılayıp, ürünlerimizi olabildiğince ulaşılabilir fiyatlarla ve taze olarak tüketiciye sunmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda, mobil uygulamalarımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. Müşterilerimiz için hızlı alışveriş yapmalarını sağlayan teknolojileri hayata geçiriyoruz.

Horeca sektörüne sunduğunuz hizmetleriniz nelerdir?

Horeca pazarına kahve ile birlikte kahve yapımına yönelik oldukça zengin bir ürün çeşitliliği sunmaktayız. Ekipman, makine gibi birçok seçeneğimiz bulunurken, alanında profesyonel, dünyaca bilinen markalarla çalışıyoruz. Öncelikli olarak müşterilerini önemseyen ve onlara kaliteli ürün sunmak isteyen işletmelere ürün tedarik etmeye çalışıyoruz. Bu konuda biraz seçiciyiz çünkü müşterilerinin alışkanlıklarını, beklentilerini anlamaya çalışan ve bu bağlamda hassas bir firma olarak kaliteli bir çözüm sağlamak en önemsediğimiz noktalardan biri.

Horeca sektöründe kim sizi neden tercih ediyor?

Horeca sektöründe işletmeler, titizliğimiz ve güvenilirliğimiz için bizi tercih ediyorlar. Genellikle Türkiye’nin bilinen kafe, otel ve restoran’ları ile çalışıyoruz. Sektörde birçok firma var ama maalesef herkes aynı güvenilirliği sunmuyor. Kahve sektöründe güven ve sürdürülebilirlik yönetilmesi güç ve en önemli iki konudur. Bize göre tüketici ürün ile ilgili hiçbir şekilde şüphe duymamalıdır. Ambalaj üzerinde ne yazıyorsa, ambalaj içerisindeki ürünün de aynı olduğunu gönül rahatlığı ile bilmelidir. Bu konu ince çizgimiz. Tabii ki ürünlerimizin kalitesi de ayrıca fark yaratan unsurlardan biri. Müşterilerimize hızlı teslimat, ulaşılabilir fiyat, geniş ürün çeşitliliği gibi birçok ek fayda sağlıyoruz. Moliendo Finest Coffee isimli kendi markanız bulunmakta. Markadan ve sektördeki yerinden bahsedebilir misiniz? Çekmeköy’deki fabrikamızda ürettiğimiz “Moliendo Finest Coffee” markamız, premium kahve segmenti içerisindedir. 70+ fazla çeşidi ile dünyanın birçok yerinden gelen kahve çekirdeklerini haftada bir kavurup, günlük üretiyoruz. Üretim tesislerimizde birbirinden farklı ölçülerde ve markalarda kahve kavurma makinaları, kahve değirmenleri ve yabancı madde ayıklama makinaları yer almaktadır. Kahvelerimizi sipariş verildiği anda paketliyoruz. Çünkü Moliendo markasının en önemli hassasiyeti “taze” olmasıdır. Bu noktada tüm bunları ön planda tutan, karşılığını vermeye hazır müşterilerin tercih ettiği bir markadır. Dünya kahveleri ile birlikte, son dönemde organik kahvemizi de çıkarttık. Müşterilerimize aldıkları ürünün organik sertifikasını veren tek firmayız.

Endüstriyel kahve sektöründe köklü İtalyan kahve markası Caffe Borbone’nin Türkiye distribütörü olduğunuzu biliyoruz. Markayı ve ürünleri biraz anlatabilir misiniz?

Caffe Borbone Avrupa pazarında ilk sıralarda yer alan, büyük bir firma. Kahveleri gerçekten lezzetli ve senelerdir bu işi yapıyorlar. “Neden Türkiye’de de olmasın?” dedik ve Türkiye’yi bu gerçek İtalyan kahveleriyle tanıştırmak istedik. Bu kahvelerin şimdilik çekirdek, kapsül ve öğütülmüş olarak birçok seçeneğini sunuyoruz. Tüketici tarafından ilk çıktığı andan itibaren çok sevildi. Bu nedenle de oldukça sık tercih ediliyor. Borbone’nin en önemli özelliklerinden biri gerçek İtalyan lezzeti sunması. Taze kahve dışında, müşterinin özel isteği üzerine İtalyan menşeli endüstriyel kahve taleplerine bu ürünler ile cevap veriyoruz.

Kahvenin yanında ekipman desteği de sağlıyorsunuz. Bu konuyla ilgili bilgi alabilir miyiz?

Ürün skalamız oldukça geniş. Evinizde, işletmenizde kullanmak isteyeceğiniz her türlü kahve ekipmanı mevcut. Özellikle bunları sunarken son teknolojiye uygun olmasını önemsiyoruz ve teknolojiyi yakından takip ederek, en pratik ve çok yönlü seçenekler sağlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda kahve ekipmanları üreten Kanadalı Grosche markasının Türkiye distribütörüyüz. French press, Moka Pot, Termos gibi ekipmanlar ile kolayca kahve hazırlayabiliyorsunuz.

Ürünlerinizi işletmelere nasıl ulaştırıyorsunuz?

Her zaman teknolojiyi ve güncel trendleri yakından takip eden bir firma olarak, öncelikle toptan satışlarımız için hızlı çözümler sağlamak adına, aynı zamanda mobil uygulaması da bulunan Kahvesan (www. kahvesan.com) web sitemiz üzerinden ürünlerimizi sunmaktayız. Saat 15.00’a kadar verilen tüm siparişleri aynı gün kargoya veriyoruz. Taze ve güvenli bir şekilde ürünlerimizi ulaştırıyoruz. Tüm Türkiye’ye hizmet kalitesi öne çıkmış kargo firmaları ile ürünlerin teslimatlarını gerçekleştirmekteyiz. Öte yandan bireysel müşterilerimize de Kahve.com (www.kahve. com) üzerinden destek sağlıyoruz. Kahve.com’un da yine ayrıca mobil uygulaması bulunuyor. İki tarafta da verilen siparişlerin, hemen ertesi gün teslimatını gerçekleştirmekteyiz.

Son olarak gelecek dönem, Horeca sektörüne yönelik planlarınızı öğrenebilir miyiz?

Horeca pazarı için oldukça detaylı çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde hızlı kahve hazırlamaya yönelik yeni ürünlerimizi daha fazla kanala indireceğiz. Makine yatırımlarımızı yaptık, üretimlerine yeni başladık. Ayrıca distribütörü olduğumuz markaları Türkiye dışında diğer sorumlu olduğumuz ülkelerde de sunacağız.

www.kahve.com