İsteGelsin et ürünlerindeki iddiasını Kuzu.co’nun ‘İzlenebilir Kuzu Eti’ ile tazeliyor!

İsteGelsin et ürünlerindeki iddiasını  Kuzu.co’nun ‘İzlenebilir Kuzu Eti’ ile tazeliyor!

Türkiye’nin tamamen online ilk süpermarketi İsteGelsin, en kaliteli ve en taze ürünleri müşterileriyle buluşturmak için yaptığı işbirlikleri ile ürün çeşitliliğini artırıyor. Sebze-meyvenin yanı sıra et ürünlerinde de en kaliteli ve en tazeyi sunan İsteGelsin, yüksek teknolojik standartlarla üretim yapan Kuzu.co’nun ürünlerini müşterileri ile buluşturuyor.

“Her gün her üründe indirim!” vizyonu ile online süpermarket sektöründe farklılaşan İsteGelsin, et ürünlerindeki iddiasını yaptığı iş birlikleri ile güçlendiriyor. Soğuk zinciri bozmadan tüm ürünleri en taze şekilde müşterilerine ulaştıran İsteGelsin, yapay zekâ destekli akıllı çiftliklerde kuzu besiciliği yapan Kuzu.co’nun ürünlerinin satışına başlayarak, en kaliteli etleri müşterileriyle buluşturuyor.

En kaliteli ve en tazeyi sunuyoruz!

İsteGelsin’in Kategori ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emin Uğur Taflan,“İsteGelsin olarak ‘her gün her üründe indirim gelsin, için rahat etsin!’sloganıyla müşterilerimize hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin, fiyat avantajından ve kalitesinden gönül rahatlığı ile emin olabilecekleri bu ürünleri eksiksiz, zamanında ve soğuk zinciri kırmadan taptaze bir şekilde onlara ulaştırıyoruz. Kuzu.co, vazgeçilmez standardımız olan soğuk zinciri aksatmadan uygulama noktasında oldukça başarılı. Yüksek teknoloji ürünü olan akıllı çiftlik yönetimi ile de son kullanıcıya ulaşan ürünlerin tüm süreçlerinin şeffaf bir şekilde takip edilmesine olanak sağlıyor.Ürün üzerindeki barkodun arkasında kuzunun yetiştiricisi, doğum ve kesim tarihi, kesim kilosu, yediği ot analizine kadar detaylı bir izleme sürecine müşteriler kolayca ulaşabiliyor. Bununla birlikte teknolojik bir alt yapı ile sistematik ilaç kalıntısı denetimleri yapılıyor. Böylelikle son kullanıcı aldığı ürünün ambalajına bakarak satın aldığı etin tüm süreçlerini en ince detayına kadar görüyor ve gönül rahatlığıyla tüketebiliyor. Biz de kuzu eti satışlarımızda sadece Kuzu.co ile çalışıyoruz. İsteGelsin olarak ürün standartları ve kalitesini yükselten iş birliklerini önemsiyor ve ürün çeşitliliğimiz içerisindeki paylarını da her geçen gün artırarak müşterilerimize en iyiyi ve en tazeyi sunmaya devam ediyoruz”dedi.

Yapay zekâ desteği ile et üretiminin her aşamasını takip edip denetliyoruz.

Akıllı çiftlik ve izlenebilirlik modelleri hakkında bilgi veren Kuzu.co yetkilisi ProfDr. Ebru Emsen şunları söyledi: “Kırmızı et ürünleri içinde değeri tartışılmaz kuzu etini; hayvan refahı, çevre dostu, ilaç kalıntısız sağlıklı et ile insan sağlığını hedef alan üç sorumluluk üçgeninde üretiyoruz. Yeni nesil hayvancılık olarak da adlandırılan Hassas Hayvan Yetiştirme modelinde kuzu üretim çiftliklerimizi, kullandığımız yapay zekâ destekli yazılımımız ile veri üzerinden uçtanuca izliyor ve denetliyoruz. Akademisyen uzman ekibimizin kılavuzluğunda ilk önceliğimiz mutlu kuzular. Yüksek hayvan refahı standartlarında ürettiğimiz kuzularımızı özel üretim ot ve yemler ile besliyoruz. Böylece ikinci en önemli sorumluluğumuz olan çevre dostu üretim ile sera gazı salınımımızı yarı yarıya düşürdük.Son tüketicinin sağlığı ise son derece önemli. Kuzu.co kuzularımızda antibiyotik başta olmak üzere veteriner ilaç kalıntısı ve hormon gibi insan sağlığını tehdit eden tüm etkenler hassas sürü takip uygulamamızla güvence altında. Böylelikle hayvan haklarına, çevreye ve insan sağlığına saygılı üretimimiz ile Kuzu.co kuzularıyla her yaştan tüketicimizi sağlıklı beslenmenin en lezzetli yoluna davet ediyoruz.

Kuzu.co paketleri üzerindeki barkodu okuttuğunuzda, yediğiniz kuzunun yediği otun içerik analizine kadar tam izlenebilirlik sağlıyoruz. Tüm üretim süreçlerinin denetimi ve izlenebilirliği, sağlıklı ve güvenilir kuzu etine ulaşmanın formülüdür. Ayrıca piyasadaki diğer kuzu etlerine kıyasla yıl boyu üretimin kesintisiz olduğu çiftliklerimizde daha genç kesim yaparak genel “kuzu eti ağır kokuyor” yargısını yıkıyoruz. Kendi çiftliklerimizde, özel olarak üretilen yemler ve beslenme diyetimizi kullanarak ürettiğimiz kuzularımızın etindeki esansiyel yağ asidi olan KLA oranını yüzde 400 oranına kadar artırarak insan sağlığı için daha nitelikli etler üretiyoruz.”

www.kuzu.co

www.istegelsin.com