Kahveye Profesyonel Dokunuş

Kahveye Profesyonel Dokunuş

İngiliz menşeli küçük ev aletleri markası Russell Hobbs’un Ülke Müdürü Ilgaz Güler, kahve makinesi pazarını, Russell Hobbs’un bu pazardaki konumunu ve hedeflerini anlattı.

“Pandemi dönemiyle birlikte kahve, Türk halkının büyük çoğunluğu için günün olmazsa olmazlarından biri haline geldi. Kahveye ilginin artmasıyla birlikte kahveyi daha çok tanımaya başladık. İyi kahve içme isteğimiz arttı. Çoğumuzun kendine has, aradığı, bildiği özel bir tat var ve evde yakaladığımız bu tadı gittiğimiz her yerde; cafede, restoranda, otelde bulmak istiyoruz. Dünya çapında kahve sever sayısındaki artış ile özellikle Hotel, Restaurant ve Cafe (Horeca) segmentinde ve işyerlerinde hazır kahve makinelerinin artan popülaritesi, küresel pazarda büyüme beklentilerinde büyük rol oynuyor.”

Russell Hobbs olarak çok geniş bir ürün gamına sahibiz. Kahve makinelerimizin her birinin çeşitli demleme özellikleri var. Örneğin damlatarak değil buharla püskürterek bütün aromayı çekmesini sağlayan sistemler mevcut. Otomatik kahve makineleri yerine klasik kahve makinelerimiz var. Espresso makinelerinde kullanılan kapsüllerde kimyasal bulunduğu için Russell Hobbs olarak bunu desteklemiyoruz. Bunun yerine taze çekilmiş kahveden yapmayı tercih ediyoruz. Makinelerimizin birçoğu, Avrupa Kahve Demleme Merkezi tarafından onaylı. Manuel kahve makineleri biraz uğraşlı olsa da damağa hizmet ediyor ve lezzetiyle içilen kahvenin hakkını veriyor. Bizim için lezzet en önemli kriter.”

“70 yılı aşkın tecrübemizle son olarak raflarda yerini alan kahve makinemiz Attentiv, tam olarak lezzet ve içim kalitesi üzerine donatılmış bir makine. Dokunmatik ekranı sayesinde tek dokunuşla kahve yapabilen Attentiv, hem sıcak hem de soğuk kahveyi tek makinede yapabilecek yetenekte tasarlandı. İster köpüklü bir cappuccino, ister sütlü latteyi dakikalar içinde hazırlayabiliyor. Üstelik bir sonraki kahve hazırlayışınızda nasıl kahve sevdiğinizi hatırlayacak kadar da akıllı. Bu özelliği sayesinde kahve keyfini kişiselleştirme ayrıcalığı sunan makine, süt köpürtücü özelliğine de sahip. Geniş kapasitesi sayesinde kahvenizi istediğiniz fincana uygun miktarda ve istediğiniz sertlikte zahmetsizce hazırlayabilmeye imkan sunuyor.”

tr.russellhobbs.com