Tahsildaroğlu, Türkiye’nin İlk 24 Ay Olgunlaştırılmış Beyaz Peynirini Üretti

Tahsildaroğlu, Türkiye’nin İlk 24 Ay Olgunlaştırılmış  Beyaz Peynirini Üretti

Ezine peynirini markalaştırarak dünyaya tanıtan Tahsildaroğlu, bir ilki başararak Türkiye’nin 24 ay olgunlaştırılabilen ilk beyaz peynirini üretti. Türk peynirciliği için milat niteliğindeki ‘Altın Gurme Ezine Peyniri’, Antalya’da gerçekleşen Türkiye’nin en büyük HORECA buluşması 32.ANFAŞ Hotel Equipment ve 28.ANFAŞ Food Product fuarlarında tanıtıldı. Türkiye mutfağını ve aşçılığını dünyaya tanıtabilmek amacıyla hareket eden Türkiye Aşçılar Federasyonu TAFED’in 28.ANFAŞ Food Product Fuarı’nda yer alan standında gerçekleşen lansman ve tadım etkinliğine, Tahsildaroğlu Genel Müdürü D. Sevdil Yıldırım, TAFED Başkanı Zeki Açıköz, TAFED Üyesi aşçılar, gastronomi sektörünün ünlü ve önemli isimleri ile ANFAŞ HORECA fuarları katılımcı ve ziyaretçileri katıldı. 

“Bu Gurur Hem Bizim Hem Ülkemizin”

Tahsildaroğlu, ‘Altın Gurme Ezine Peyniri’ ile Türkiye’de bir yıldan daha uzun sürede olgunlaştırılmış beyaz peynir üreten ilk firma oldu. En az 24 aylık olgunlaşma süresi, yoğun kıvamı ve aromasıyla damaklarda iz bırakacak özel bir ürün Altın Gurme Ezine’yi sektöre, sofralara ve ülkelerine kazandırmaktan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirten Tahsildaroğlu Genel Müdürü D. Sevdil Yıldırım, öyküsü 8 bin yıla uzanan peynirin Türkiye’de zirveye çıkma yolculuğuna katkı yapmaktan büyük keyif aldıklarını belirtti. 

“Tahsildaroğlu, Ezine peynirini 24 ayda olgunlaştırarak bir ilki başardı”

Yıldırım, Türkiye’nin ilk 24 ay olgunlaştırılmış peynirinin üretim yolculuğunu şu sözlerle anlattı: “Dünya peynir ihracatına ait pastada Türkiye’nin payını büyüterek; ülke ekonomisine sağlanan katma değeri arttırmayı, Tahsildaroğlu markasını ve ürünlerini tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu hedef ve stratejilerimiz doğrultusunda şimdiye kadar 15-16 ay olarak olgunlaştırdığımız Ezine peynirinin olgunlaşma süresini daha da uzatarak iddiamızı ortaya koymak istedik. Türkiye’de bir Hollanda’da, Fransa’da olduğu gibi yıllanmış beyaz peynir üretimi yok idi, Tahsildaroğlu Gurme Ezine’ye kadar… Tahsildaroğlu’nda kaliteden hiç taviz vermeden olgunlaşma süresi 24 ay olan Gurme Ezine’yi ürettik. Lansman ismiyle Gurme Ezine Gold dünya mutfaklarında yer alan Türk peynirciliği için bir milat, ülkemiz ve bizim için de gururdur.” dedi.

“Türk peynirciliğinin yurt dışında daha anlatacak çok hikayesi var”

Tahsildaroğlu Genel Müdürü D. Sevdil Yıldırım, “Türk peynirciliğinin yurt dışında daha anlatacak çok hikayesi var; biz daha hikayenin çok başındayız. Uzmanlar, olgunlaşmış peynirin ikinci beynimiz olan bağırsağımız için faydalı bir gıda olduğunu belirtiyor. Kamuoyunda farklı ekollerden tıp uzmanları bile, keçi ve koyun sütünden doğru şartlarda üretilen olgunlaşmış peynirin sağlık açısından özel olduğuna işaret ediyor. Kaz Dağları’nda yetişen keçi, koyun sütünden hassas üretim ve saklama tekniklerimizle geliştirdiğimiz 12 ay üzeri Gurme Ezine’yi, 2021 biterken Türkiye’nin kıymetli şefleriyle buluşturmuş, beğenilerini almıştık. 2022 başında ANFAŞ Fuarı’nda Türkiye lansmanını yaptığımız  ‘Gurme Ezine 24 ay’ peynirimiz de, kalitesiyle Türkiye Aşçılar Federasyonu TAFED’in ve seçkin aşçıların 24 ayar altın gibi beğenisini topladı” dedi. 

 

Tahsildaroğlu Gurme Serisi, HORECA sektörünün beğenisine sunuldu

Lezzetini Kaz Dağları’nın doğal bitki örtüsü ile beslenen hayvanların sütünden alan ‘Altın Gurme Ezine’, ağızlarda bıraktığı benzersiz tat kadar çevre ve kullanıcı dostu teneke ambalajıyla da öne çıkıyor. Özel sunumların vazgeçilmezi olmaya aday, ‘Altın Gurme Ezine’ açıldıktan sonra dağılmasını engelleyecek şık bir kurdeleme ve asansör sistemi ile servis ediliyor. Türkiye turizmden elde ettiği gelirin yüzde 30’unu turistik hediyelik eşya satışından elde ediyor. ‘Altın Gurme Ezine’ peyniri de 4 saatlik uçak yolculuğuna dayanabilen özel tasarım ambalajı ve hediye kutusuyla, bu çok özel gurme peyniri kendileri için veya hediye etmek amacıyla yanlarında götürmek isteyen lezzet düşkünlerine bozulmadan taşıma şansı sunuyor. Tahsildaroğlu’nun 50 yılı aşkın deneyimi ve ÜRGE çalışmalarıyla üretilen Gurme Şifa da Gurme Ezine, Gurme Klasik, Altın Gurme Ezine ile birlikte ANFAŞ’ın ev sahipliğinde HORECA sektörünün beğenisine sunuldu.

 

“Tahsildaroğlu markasını ve ürünlerini tüm dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz” 

Tüketicinin sevilen markası olan Tahsildaroğlu’nun ürün yelpazesini genişletmek için çalışmalarının devam edeceğini belirten Tahsildaroğlu Genel Müdürü D. Sevdil Yıldırım, sağlıklı ve kaliteli üründen yana gelişen tüketici bilincine cevap vermekten büyük keyif aldıklarını söyledi. Yıldırım, “Nasıl ki insanlar ziyaret ettikleri ülkelerden çikolata ya da o ülkeye has bir ürünü sevdikleriyle buluşturmak istiyorlarsa; ‘Altın Gurme Ezine’ peynirimizi de sevdiklerine ya da kendileri için yanlarında götürebilsinler istedik. Ülkemizde bu lezzeti tadanlar ve sevdikleriyle buluşturmak isteyenler için özel bir hediye kutusu eşliğinde 4-5 saatlik uçak yolculuğuna dayanan bir tasarımla ürünümüzü sunduk. Tahsildaroğlu olarak; sağlıklı ve lezzetli ürünlerimizi doğru adreslerde tüketiciyle buluşturmayı, ülke ekonomisine sağlanan katma değeri arttırmayı, markamızı ve ürünlerimizi tüm dünyaya tanıtmayı hedef edindik” dedi. 

www.tahsildaroglu.com.tr