Türkiye’nin İlk Extrude Glütensiz Makarnası

Türkiye’nin İlk Extrude Glütensiz Makarnası

 

Ticaret hayatına, glütene duyarlı çölyak ve fenilketonüri gibi nadir hastalıklara yönelik  mama ve unlu mamül ithal ederek başlayan Aren İlaç, 2018 yılında başka bir yapıya bürünerek Türkiye’yi bu alanda ithalatçı olmaktan kurtaran bir yatırıma imza attı.

Glutensiz ürünlerin üretimi ile ilgili TS 13143 standardına sahip olan ve Aren İlaç ve Tıbbi Besinler Üretim İç ve Dış Tic. A.Ş tarafından üretilen ürünler,  Mayalıhane, Protemin ve Ketoren markalarıyla tüketime sunuluyor. 18 ay süren Ar-Ge çalışmalarının ardından 2022 yılı Temmuz ayı itibari ile  Mayalıhane markalarıyla glutensiz makarna üretmeye başlayan firma Türkiye’de ilk extrude glutensiz makarna üretim hattını kurdu.

Mayalıhane, tüketicilere kendine has üretim tekniği ile ürettiği glutensiz makarna ile normal makarna lezzetinde ve özelliklerinde, dağılmayan, yapışmayan ve hamurlaşmayan bir makarna sunuyor. Boru makarna çeşidi ile satışa başlanan glütensiz makarnada midye, burgu, mantı, bukle gibi çeşitlerle üretimini devam ettirmeyi planlıyor.

www.mayalihane.com