Turyağ, IBAKTECH Fuarı’nda lezzetin adresi oldu

Turyağ, IBAKTECH Fuarı’nda lezzetin adresi oldu

Pandemi nedeniyle ara verilen Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı IBAKTECH’in 13’üncüsü İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Endüstriyel ve ev dışı yağ tüketim pazarının öncü markası Turyağ da yenilikçi ürünleriyle fuarın ilgi odağı oldu. Turyağ ustaları tarafından hazırlanan lezzetli atıştırmalıklar ziyaretçilerden tam not aldı

Türkiye’nin yağı Turyağ, 1916 yılından bugüne, güçlü Ar-Ge altyapısı ve tüketici beklentilerini karşılayan inovatif ürünleri ile sektörde öncü olmaya devam ediyor. Kalitesi ve lezzetinden ödün vermeden endüstriyel yağlar ve pastacılık yağlarında yenilikçi ürünleriyle sektör profesyonellerinin ve pastacılık ustalarının vazgeçilmez çözüm ortağı olan Turyağ, İstanbul’da 10-13 Mart tarihleri arasında düzenlenen IBAKTECH Fuarı’na damga vurdu. Turyağ standı, Türkiye’nin yanı sıra pek çok ülkeden sektör profesyonelleri ile ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Turyağ ustalarının hazırladığı lezzetli börek ve poğaçaların katılımcılara ikram edildiği Turyağ standındaki demo şovlarda da renkli görüntüler ortaya çıktı.

Sektör profesyonelleri Turyağ’da buluştu

Türkiye ve Avrasya Bölgesi’nde kendi alanında dünyanın ikinci büyük fuarı olma özelliğini taşıyan IBAKTECH’le ilgili konuşan Cargill Gıda Orta Doğu, Türkiye, Afrika ve Hindistan Satış Direktörü Tolga Demirel, “Türkiye’nin köklü markalarından Turyağ, yıllardır lezzetin öncülüğünü yapıyor. Geleneksel köklerinden aldığı bilgi birikimiyle tüketici trendlerine uygun geliştirdiği yenilikçi ürünlere adını yazdıran Turyağ, endüstriyel ve pastacılık yağlarında sektör profesyonellerinin ve pastacılık ustalarının vazgeçilmezi olmayı başarıyor. ‘Enfes tadıyla, gönül rahatlığıyla’ sloganı ile katıldığımız IBAKTECH Fuarı’nda da pek çok sektör profesyoneliyle pandeminin ardından yüz yüze buluşma fırsatı bulduk. Sektör profesyonelleri için son derece önem taşıyan bu tür fuarların bizim için de hem markamızı tanıtmak hem de paydaşlarımızla güçlü ilişkiler kurmamızı sağlaması açısından büyük önemi var. Turyağ olarak çok uzun yıllardır bize güvenen, sektöre kattığımız değere ortak olan ve birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğumuz müşterilerimize de gönülden teşekkür ediyoruz” dedi.

Tüketici için lezzet hâlâ vazgeçilmez

Demirel şöyle devam etti: “1916 yılında İzmir’in Turan semtinde kurulan küçük bir yağhane ile başlayan bu yolculuk, şimdi sektöre ve Türkiye ekonomisinin en önemli sektörlerine hitap eden bir seviyeye ulaştı. IBAKTECH Fuarı’nda ev dışı tüketim ürünlerimizi tanıttık. Bu ürünlerimizi de üç farklı kanalda sunuyoruz. Geleneksel kanalda börek ve baklava için kullanılan ürünlerimiz, pastacılıkta poğaça, kurabiye, profiterol gibi ürünlerde kullanılan yağlarımız, HORECA’da da kızartmalarda, pilav, makarna ve yemeklerde kullanılan kızartma yağlarımız ve ayçiçek yağımız ile profesyoneller aracılığıyla tüketicilere Turyağ lezzet yolculuğunun farkını yaşatıyoruz. Ülkemizin önde gelen bitkisel yağ üreticilerinden Turyağ’ın endüstriyel ve sıvı yağ markaları, entegre tesisleri, satış ve pazarlama organizasyonu ile birlikte güçlü bir konumda. Artık sadece tüketici beklentisini karşılamak yetmiyor. Pandemiyle birlikte artan sağlık trendinin yanında lezzet unsuru hâlâ önemli. Aynı zamanda ustaların işini de kolaylaştırmak gerekiyor. Turyağ bu iki trendi de yenilikçi ürünleriyle karşılıyor.”

En taze, en gevrek börekler için NTY

Turyağ, ev dışı tüketim sektörlerine inovatif yağ ürünleri sunuyor. Börek ustalarının 40 yıldır vazgeçmediği NTY ile hazırlanan börekler tazeliğini ve gevrekliğini uzun süre koruyor. Baklavalara enfes aroma ve eşsiz altın sarısı parlaklığı ile iştah açıcı renk sağlayan UFA Baklava ürünü de tereyağı aroması sayesinde doğal bir çeşni katarken ağızda yağ tadı bırakmıyor.

Türkiye’nin en iyi pastacılık yağı: Maestro

Turyağ, pastacılık kanalında da inovatif ürünleri ile büyük ilgi görüyor. Özellikle poğaça gibi mayalı ürünlerde, kurabiyelerde, pastane keklerinde kullanılan Turyağ Maestro tüketicinin “Daha sağlıklı ürün” talebini karşılıyor. Trans yağ içermeyen, içerisindeki Hindistan cevizi yağından dolayı orta zincirli yağ asitleri nedeni ile daha sağlıklı olan Turyağ Maestro ile üretilen poğaçalar ve kurabiyeler ağızda kolay ve hızlıca dağılıyor. Türkiye’nin ilk %90 yağlı hamur işleri yağı Turyağ Âlâ ve Turyağ Maestro Pare de hamur işlerinde yüksek performans sunuyor.

Mutfaklarda devrim yaratan kızartma yağı: Gusto

HORECA kanalında ise kızartmalarda ve pilav, makarna ve yemeklerde kullanılan kızartma yağı Turyağ Maestro Gusto, mutfaklarda devrim yaratıyor. Türkiye’nin en performanslı, en sağlıklı kızartma yağı olan Maestro Gusto, standart kızartmalık yağlara göre %60 daha az doymuş yağ asidi içeriği ile sağlıklı bir yağ. Uzun fritöz ömrü sayesinde standart kızartma yağlarına göre minimum %20 daha fazla ürün kızartmaya olanak sağlıyor.