Yerli ve Milla Pizzabulls 18. Yaşına Yeni Yatırımlarla Kutluyor

Yerli ve Milla Pizzabulls 18. Yaşına Yeni Yatırımlarla Kutluyor

Yabancı sermayenin hakim olduğu pizza sektörüne Türk imzasını atan Pizzabulls, 18’inci yaşını yeni yatırımlarla kutluyor. Bu yıl Ankara’da 50 milyon TL’lik yatırımla pizza fabrikası açacak olan şirket, 1.000 kişiye de iş fırsatı sunacak. Bu yılsonunda 100 olan şube sayısını 150’ye çıkaracak olan Pizzabulls, cirosunu ise üçe katlayacak.

Türkiye’nin yerli ve milli pizza markası Pizzabulls, 18. yaşını yeni yatırımlarla kutluyor. Uluslararası sermayenin hakim olduğu pizza sektörüne 18 yıl önce Türk imzasıyla giriş yapan şirket, ülke ekonomisine de güçlü katkılar sunuyor. 18’inci yaşını Ankara’da kuracağı pizza fabrikasıyla kutlayacak olan şirket, 50 milyon TL’lik yatırımla 1.000 kişiye istihdam sağlayacak. Ege Bölgesi’nde de yatırımlarını aralıksız sürdüren Pizzabulls, İzmir ve Manisa’da ilk şubelerini hizmete açtı, bu yıl sonunda bu bölgede 10 şubeye ulaşacak. Bursa’da da çok sevilen Pizzabulls, 7’inci şubesinin açılışı için kolları sıvadı. Eskişehir, Konya, Kayseri gibi Anadolu illerinde de milli pizza zincirinin halkalarını çoğaltmayı hedefleyen şirket, bu yılı 150 şubeyle kapatacak.

CİROYU ÜÇE KATLAYACAK

Pizzabulls CEO’su Cavit Can Kırbeyi, Pizzabulls’un 18 yıl önce İstanbul Ümraniye’de açtığı ilk şubesinden bugününe emin adımlarla büyüdüğünü belirterek, “2023 yılı sonunda 100 şube hedefimizi yakaladık. Geçen yılı 1 milyar TL ciroyla kapattık. Bu yıl sonu ciromuzu 3 milyar TL’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Türkiye’nin ilk yerli ve milli pizza markası olduklarının altını çizen Kırbeyi, “18 yıl önce Türkiye’de pizza sektöründe ciddi bir yabancı sermaye hakimiyeti olduğunu gördük. O nedenle bu sektöre yatırım yaptık. 18 yıl boyunca emin ve güçlü adımlarla ilerledik. Bu sektördeki yabancı tekelini kırarak, ülkemizde pizza sektörüne yerli bir marka kazandırdık  gururluyuz” diye konuştu.

CUMHURİYETİN BAŞKENTİNE HEDİYE

Yatırımlarına aralıksız devam ettiklerini anlatan Kırbeyi, “Pizzabulls artık 18 yaşında. Yani reşit oldu diyebiliriz. Bizim için çok anlamlı olan bu yaşta Cumhuriyetimizin başkentine yatırım planladık. Ankara’nın ilk yerli pizza fabrikasını bu yıl açacağız. Ankara’ya yaptığımız bu yatırım bizim ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e bir teşekkürümüz” ifadelerini kullandı. Fabrikaya 50 milyon TL yatırım yapacaklarını anlatan Kırbeyi, 1.000 kişiyi de istihdam edeceklerini kaydetti. Kırbeyi, “Ankara’da 8 olan şube sayımız da 20’ye çıkacak. Ayrıca buradaki üretimimizle Kayseri, Eskişehir ve Konya gibi illerimizde de şube açmayı hedefliyoruz. Böylece Anadolu’da milli pizza zincirinin halkalarını çoğaltacağız” dedi.

EGELİLER PİZZABULLS’U ÇOK SEVDİ

Pizzabulls markasının İstanbul’da güçlü bir konuma ulaştığını aktaran Kırbeyi, “2023’te Bursa’da ilk şubemizi açtık. Pizzabulls Bursa’da çok beğenildi. Hızla 6 şubeye ulaştık. 7’inci şubemizi açmak gün sayıyoruz” dedi. Büyüme hedefleri doğrultusunda Ege Bölgesi’nin ilk sırada yer aldığını anlatan Kırbeyi, “Markamız Manisa şubesi ile Ege bölgesinin güçlü oyuncuları arasında yerini aldı. Manisa’da ikinci şubeyi açacağız. Yine bu yılın başında İzmir Bornova’da ilk şubemiz hizmete açıldı ve çok yüksek bir ilgi oluştu. Hedefimiz bu yıl sonunda İzmir’deki şube sayımızı 10’a çıkarmak” diye konuştu.

YILSONU HEDEFİ 150 ŞUBE

Şube açılışlarının hız kesmeden devam etiğini anlatan Kırbeyi, “Mart ayında Sakarya, Kocaeli Yahyakaptan, İstanbul Samandıra, Bursa ve Ankara olmak üzere 5 yeni şubemizi hizmete açıyoruz” ifadelerini kullandı. 2023’te 100 şube hedefini yakaladıklarını anlatan Kırbey, bu yıl sonunda 150 şubeye ulaşmayı planladıklarını belirterek, “Bu hedefe adım adım yürüyoruz” dedi. Pizzabulls’un güçlü büyümesini sürdürürken dijitalleşme yatırımlarına da hız kesmeden devam ettiğini aktaran Kırbeyi, web sayfasının da yenilendiğini müjdesini verdi.

TÜRK SPORUNA DESTEK SÜRÜYOR

Türk sporuna kurduğu Pizzabulls Cedi Osman Basketbol A Takımı ile destek veren, Pizzabulls, şimdi de basketbol okulu kurmak için kolları sıvadı. Gençleri spora yönlendirmeyi ve yetenekli gençleri basketbola kazandırmayı hedeflediklerini anlatan Cavit Can Kırbeyi, “Okulumuzun kurulumu için ilk girişimleri başlattık. Bu yıl yeni okulumuzu da açmayı hedefliyoruz” dedi. Pizzabulls Cedi Osman Basketbol A Takımı hakkında da bilgi veren Kırbeyi, şunları anlattı: “Takımımız 2023-2024 sezonuna güçlü bir kadroyla giriş yaptı. Takımımız sezona lider olarak devam ediyor.  Bu yıl TBL’ye çıkmayı hedefliyoruz.”

www.pizzabulls.com