Doğallık ve Lezzet Aynı Ürünlerde Buluşuyor

Doğallık ve Lezzet Aynı Ürünlerde Buluşuyor

Bitkisel bazlı bir mutfağı olan Lokal Plants, temiz tarım yapan küçük üretici ile sağlığına değer veren, damak lezzeti gelişmiş tüketiciler arasında köprü olma misyonu ile kurulan bir marka. Gıda güvenliğinin önemi ve yediklerimizin total hayat kalitemizi doğrudan etkilediği gerçeği, artık birçok insanın farkında olduğu ve üstünde zaman harcadığı bir konu haline geldi. Bu bağlamda Lokal Plants, lezzetten ödün vermeden müşterilerine en temiz ve az müdahale edilmiş ürünleri sunmayı vaat ediyor.

Kullanılan her malzeme mevsiminde ve mümkün olan en kısa mesafeden tedarik ediliyor ve üretimde hiçbir koruyucu kimyasal ya da katkı maddesi içermiyor.

Başlıca ürünleri arasında taze yeşil yapraklar ile yapılan green juice’lar, tıbbi ve aromatik bitkiler ile yapılan şekersiz icetea’ler, kuruyemişlerden yapılan bitkisel sütler ve bunlarla yapılan tatlılar var.

Bir başka önemli kategori ise, şifa vermeye yönelik ürünleri içeren “Eczane” bölümüdür. Örneğin organik elma sirkesinde sarımsak, zencefil, zerdeçal, karabiber, biberiye, kekik ve limonun 2 ay bekletilmesi ile elde edilen Fire Cider isimli ürün, doğal antibiyotik niyetine her gün düzenli olarak tüketildiği takdirde, soğuk kış aylarında hastalıktan koruyor; daha ılıman havalarda mide ve bağırsak sağlığına yarıyor, yemeğinizde tükettiğiniz proteinin vücuda olan faydasını arttırıyor. Yine aynı kategoride bağışıklığı destekleyen, boğaz enfeksiyonlarına iyi gelen, burun tıkanıklıklarını açmaya yarayan ürünler mevcut. Fonksiyonel tıp doktoru tarafından reçetesi yazılan anti-enflamatuar shot ise vücutta enflamasyonun yerleşmesine doğal yoldan mani olarak sizi her türlü hastalığın baş sebebi olan bu yangıdan koruyor.

Lokal Plants menüsünde ayrıca raf ömrü çok uzun olan badem, fındık, ceviz, kaju ve kabak çekirdeği içi ile yapılan ve tamamen katkısız bir kuruyemiş ezmesi, işlenmemiş tamamen ham ballar, markaya özel bir karışım olan elle erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı gibi çok farklı ürünler de var.

Lokal Plantslezzetlerini deneyimlemek için Zeytinoğlu Cad. 45 Akatlar adresindeki dükkânına uğrayabilir, ürünlerin detaylı içerikleri, kullanım tavsiyeleri ve besin değerlerine ise web sitesinden ulaşabilirsiniz.

lokalplants.com