Metro Türkiye, İstanbul’un Ardından İzmir ve Bodrum’un Dahil Olduğu Michelin Rehberi’nin Bu Sene de Partneri

Metro Türkiye, İstanbul’un Ardından İzmir ve Bodrum’un Dahil Olduğu Michelin Rehberi’nin Bu Sene de Partneri

Ülkemizde yeme içme sektörünün en önemli iş ortaklarından biri olarak gastronominin gelişimine katkı sağlamayı misyon edinen Metro Türkiye, İstanbul’un ardından İzmir ve Bodrum’un da dahil olduğu MICHELIN Rehberi’ne Türkiye Resmi Partneri olarak destek vermeyi sürdürüyor.  Türk mutfak kültürüne sahip çıkmak, gelecek nesillere aktarmak ve mutfağımızı şefleriyle birlikte dünyada hak ettiği yere taşımak amacıyla çalışan Metro Türkiye, geçtiğimiz yıl İstanbul’un 38. uluslararası destinasyon olarak listeye alınmasıyla, dünyanın en itibarlı restoran derecelendirme sistemi MICHELIN Rehberi’nin Türkiye partnerliğini üstleniyor. 

İş birliği kapsamında 9 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak olan İstanbul, İzmir ve Bodrum’da Michelin Rehberi’ne giren restoranlara plaketleri de yine Metro Türkiye tarafından teslim edilecek.

02 Ekim 2023, İstanbul – 33 yıldır Türk mutfağına ve Türk şeflerine destek veren, ürün kalitesi ve yenilikçi servisleriyle gastronomi sektörünün yanında olan Metro Türkiye, dünyanın en itibarlı restoran derecelendirme sistemi olarak kabul edilen MICHELIN Rehberi’nin Türkiye Resmi Partnerliği’ne devam ediyor. MICHELIN Rehberi, geçen yıl 38. uluslararası destinasyon olarak listeye aldığı İstanbul’un ardından Temmuz ayında İzmir ve Bodrum’u da rehbere dahil etme kararı aldığını açıkladı. Türkiye’nin bir gastronomi destinasyonu olduğunun kanıtı olan bu kararın sonucunda listeye girmeye değer görülen restoranlara plaketleri, bu yıl da Metro Türkiye tarafından takdim edilecek.

Ülkemizde faaliyete başladığı 1990 yılından bu yana gastronomi kültürünün gelişmesi için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini ifade eden Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, “Metro Türkiye olarak, dünyanın en iyi ve en köklü mutfaklarından olan Türk mutfağının hak ettiği yere gelmesi için çalışıyoruz. Genç şeflere ilham olmak ve Türk şeflerinin gelişimine katkıda bulunarak dünyada tanınmalarını sağlamak da bir diğer amacımız. Bu nedenle Metro Türkiye olarak sektör profesyonellerine ve şeflerimize, gastronomiye değer katan ‘Metro Usulü’ sunduğumuz ürünlerin yanı sıra eğitim ve atölye çalışmalarımızla, yayınladığımız içeriklerle yol gösteriyoruz. Gastronometro platformumuzda Masterchef etkinliklerinde bugüne kadar birçok ülkeden MICHELIN Yıldızlı şefi ağırladık ve onları hem öğrencilerle hem de profesyonellerle buluşturduk. Bugün, Türk şeflerimizin de bu rehberde yer almasından gurur duyuyoruz.

Biz, yerel değerleri evrensel bakış açısıyla ele almanın büyük önem taşıdığına inanıyoruz. İşte bu nedenle dünyanın en itibarlı restoran derecelendirme sistemi olarak kabul edilen MICHELIN Rehberi’nin 38’inci destinasyon olarak seçtiği İstanbul’un ardından İzmir ve Bodrum için de seçki yapacağını açıklaması, yeme-içme sektörü açısından heyecan uyandıran bir gelişme. Restoranların ve şeflerin kariyerlerinde kıymetli bir rol üstlenen  MICHELIN Rehberi’nin gastronomi turizmine de katma değer sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

MICHELIN Rehberi İstanbul, İzmir, Bodrum 2024 seçkisi, 9 Kasım 2023 tarihinde açıklanacak ve seçkiye MICHELIN Rehberi’nin web sayfasından ve mobil uygulamasından erişilebilecek. Listeye girme başarısı gösteren restoranlara ise plaketleri Metro Türkiye tarafından verilecek.

www.metro-tr.com