Mr.Delicious’ı Bir Kültür Haline Getirmek İstiyoruz

Mr.Delicious’ı Bir Kültür Haline Getirmek İstiyoruz

Öncelikle kendinizden ve firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

5 yaşından beri fabrika sahasında çekirdekten yetişiyorum. Şirketin 2. jenerasyonu olarak şu anda Ar-Ge, ihracat, yurt içi satış, pazarlama ve üretim tarafında “joker” çalışan olarak görev alıyorum. Aynı zamanda Mr.Delicious’ markasından ve projesinden sorumlu kişiyim. Mr.Delicious’ aslında bir Ontad Gıda A.Ş markasıdır. 2015 yılı tescilli bir marka olmasına rağmen 1,5 senelik bir proje. Ontad Gıda A.Ş. olarak bir aile şirkeyiz ve 30 senedir ihracat yapmaktayız. 1.500 kalemden fazla ürünü ihraç edip 600-700 kalem ürün üretebilen nadir firmalardanız. 2008 yılında kendi üretim tesisimizi kurduk ve üretmeye de başladık. İzmir Kemalpaşa’da bulunan fabrika uluslararası gıda standartları olan BRC, ISO 22000, Helal, Kosher ve Organik Üretim sertifikalarına sahiptir.

Mr.Delicious’ markasının hikayesini ve vizyonunu anlatabilir misiniz?

Geçmişte yurt içi piyasasındaki başarısız 1-2 denemeden sonra kazanılan tecrübe ve gelişen vizyonumuzla birlikte Mr.Delicious’ı, klasikleşmiş ve çoğu markanın ürettiği ürün konseptiyle tüketiciye sunamazdık. Mr.Delicious’, niş ürünler üretmek ve onları herkesin yiyebileceği damak tadında satma isteğiyle ortaya çıkan bir konsept. “Minimum Zaman, Maksimum Lezzet” mottomuz ile kısacık hayatımızda yemek yaparken kaybedilen zamanı size geri vermek amaçlarımız arasında. Biz sadece ürün satmıyor, tüketiciye zaman da satıyoruz. Biraz ezber bozalım, biraz farklılık yaratalım istedik. Artık Türkiye’deki tüketicinin de bizi tanıması gerektiğini düşündük. Aslında Mr.Delicious’ markasını bir kültür ve bir kavram haline getirmek istiyoruz.

Mr.Delicious’ markasının farklı sos ve ürün grubuyla iç piyasanın önemli markaları arasında olduğunu biliyoruz. HM Gazete okuyucuları için ürün çeşitliği ve üretim kapasiteniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Günlük 30-35 tonluk bir sos üretim kapasitemiz var. Tabi ki bu ürün çeşitliliğine göre değişiyor. Günde 3 çeşit de 10 çeşit de ürün yapan çok kompakt bir firmayız. Özellikle klasikleşmiş ürünlerin dışında gerçekten tüketicinin damak zevkine hitap eden, adımızdan da belli olduğu gibi lezzetli, pratik ve az içerikli ürünlerle piyasada tercih edilen ve alışkanlık yaratmak isteyen bir düşüncemiz var. Kısa sürede hem kalitesiyle hem vizyonuyla markamız ve ürünlerimiz hak edeceği konuma ulaşacaktır.

Horeca sektörüne yönelik faaliyetlerinizden ve sektöre sunduğunuz ürün gruplarından bahsedebilir misiniz?

Önceden de bahsettiğim gibi çok kompakt bir firmayız. Üretici kimliğimiz sayesinde ürünlerimizi hem perakende hem de Horeca sektörüne özel üretebiliyoruz. Özellikle 2024 yılının çok iyi geçeceğini katıldığımız fuarlardan ve toplantılardan anlayabiliyoruz. Birçok otel, restoran ve kafenin radarına girdiğimizi görüyoruz. Susmayan telefonlar ve sürekli farklı platformlardan gelen mesajlar bizi mutlu ediyor.

Horeca sektöründeki pazarınızı büyütmek için ilerleyen dönemde ne gibi adımlar atmayı düşünüyorsunuz?

Bunlarla ilgili zaten yılın başında çok iyi görüşmeler sağladık. İnsanlar farklılık istiyor, bunu iyice anladık. Yaz sezonu açılmadan Muğla-Fethiye ve Antalya bölgesinde birçok otel ve restoranda şeflere ürün tanıtımları ve demolar yapacağız.

Mr.Delicious’ olarak oldukça geniş bir ürün portföyüne sahipsiniz. Bu bağlamda ürünlerinizi yaratırken ve geliştirirken nelere dikkat edersiniz? Ar-Ge çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümünde yaptığımız marka tanıtımları ve sektör konuşmalarında özellikle Ar-Ge ile ilgili çok sorular soruluyor. Ürün çıkarmak bizim için çok kolay aslında. Hayatımda önüme gelen her şeyin tadını biliyorum ve denemeyi seven bir kişiyim. Uykudan kalkıp çok reçete yazmışlığım veya ürün ismi düşündüğüm olmuştur. Aslında içerikleri önce kafamda birleştirip maksimum iki sefer denediğimde ürün oluşuyor. Ürünü daha düşünürken tadı ağzıma gelir. Düşünme kısmı 10 dakika, 2 deneme 1 saat olsa işte o kadar.

Son olarak HM Gazete okuyucularımız için eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı?

Para herkes için gerekli olan bir materyal tabi ki ama önemli olan bir konu daha var ki o da tutku. Ben işimi sevdiğim için değil sevdiğim işi yaptığım için böyle ürünler çıkıyor. O yüzden insanların bu hayatta mutlu olmaları için 1 milyon sebep varken 1 tanesini bulmalarını öneririm. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip etmelerini ve ürünlerimizden almalarını tavsiye ederim.

www.mrdelicious.com.tr

www.ontad.com.tr