Netto UHT Bitkisel Krema Çeşitleri Profesyonel Şeflerin Yeni Yıldızı Olmaya Aday

Netto UHT Bitkisel Krema Çeşitleri Profesyonel Şeflerin Yeni Yıldızı Olmaya Aday

2003 yılından beri %100 meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek, UHT süt ve süt ürünlerini karton ve cam şişe ambalaj seçeneklerini nihai tüketici ile buluşturan Kızıklı Gıda, NETTO UHT Bitkisel Krema çeşitleri ile profesyonel şeflerin yeni yıldızı olmayı hedefliyor.

Röportajımıza başlamadan önce biraz firmanızı tanıyabilir miyiz?

Kızıklı Gıda, 2003 yılında Niğde’de kurulmuştur. %100 meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek, UHT süt ve süt ürünlerini karton ve cam şişe ambalaj seçenekleri ile nihai tüketici ile buluşturmaktayız. 2023 yılında yaptığımız yeni proses yatırımları ve 2 yıl süren Ar-Ge çalışmalarımız sonrasında %100 yerli üretim olarak NETTO Bitkisel UHT Sıvı Krema ve Sıvı Krem Şanti ürünlerimizle ürün yelpazemizi ve satış kanalımızı genişlettik. Prosesimiz, full otomasyon scada bilgisayar kontrol sistemine sahip olup, 6.000 adet/saat 1 litre UHT üretim kapasitesine sahiptir.

Horeca alanına sunduğunuz hizmetleri ve ürün gruplarınızı HM Gazete okuyucuları için kısaca anlatabilir misiniz?

Kızıklı Gıda; NETTO, NEFFIS, HAPPY markalarıyla %100 meyve suyu, meyve nektarı, meyveli içecek, süt ve süt ürünleri ile 2003 yılından beri faaliyet göstermektedir. Bu ürün gruplarımızı 1 litre, 200 ml karton ambalajlarda ve 1 litre, 250 ml cam şişe ambalaj alternatifleri ile sunuyoruz.

2023 yılında, UHT Bitkisel Krema ve Krem Şanti ürünlerimiz ile pastacılık sektörüne giriş yaptık. Krema çeşitlerimizi 1 litre karton ambalajda üretmekteyiz. Ayrıca, yüksek ölçekli kullanıma sahip endüstriyel kanallar için 10 litre bag in box ambalajda ürün sunabilmekteyiz.

Kızıklı Gıda; üretim prosesi olarak full otomasyon scada bilgisayar kontrol sistemine sahip olup, çok yüksek üretim kapasitesine sahip bir firmadır. Ayrıca, sürdürülebilir ve geliştirilebilir kalite anlayışı ile FSSC 22000 Uluslararası Gıda Güvenliği Yönetim Belgesi, HACCP Gıda Güvenliği Sistem Belgesi (DNV) ve ISO 9001:22000 Kalite Yönetim Belgelerine sahiptir.

Kızıklı Gıda bünyesinde bulunan NETTO markasının Krema ve Krem Şanti ürünleri ile profesyonel mutfaklara çözümler sunuyorsunuz. Bu ürünler ile bu alana sunduğunuz katkılar sizce nelerdir?

İsimlerini takımyıldızlarından alan NETTO Krema ve Krem Şanti çeşitlerimiz eşsiz formülü, ağızda bıraktığı süt kreması lezzeti, kalitesi ve yüksek performansı ile otel restaurant, cafe, bistro, pastane ve endüstriyel donuk pasta imalatçıları grubunda yer alan profesyonel şeflerin mutfaklarının yeni yıldızı olmaya geliyor.

Türkiye’de UHT bitkisel sıvı krema ürünlerinin hassaslığı, reçete ve proses zorlukları sebebi ile UHT bitkisel sıvı krema ve şanti pazarında ithal ürünler pazar payının çoğuna sahip durumdalar. Yerli üreticiler de sınırlı ürün çeşitliliği ile her kullanım alanına cevap veremiyorlar. Kızıklı Gıda, uzmanlarla geliştirdiği reçeteleri ve her amaca uygun sıvı krema ve şanti çeşitleri ile bu genişlikte ürün yelpazesine sahip Türkiye’deki ilk ve tek firma.

• NETTO Nova Bitkisel Yemeklik & Pastalık Sıvı Krema-Şekersiz

• NETTO Vega Bitkisel Sıvı Krem Şanti-Şekerli

• NETTO Antares Bitkisel Sıvı Yemeklik Krema

Ayrıca, devam eden Ar-Ge çalışmalarımız ile 2024 yılında iki yeni ürünümüzü piyasaya çıkaracağız.

NETTO Libra Bitkisel Yemeklik & Pastalık Sıvı Krema-Şekersiz

NETTO Capella Ekonomik Bitkisel Sıvı Krem Şanti-Şekerli

NETTO Vega Krem Şanti; 4 kata kadar hacim alma, pasta üzeri uygulama sonrası donma ve çözünmeye dayanıklılığı, pürüzsüz doku ve yüksek stabilite kabiliyeti ile kısa sürede pazardan hak ettiği yeri almıştır.

NETTO Nova Krema; uzmanlarla geliştirilen eşsiz formülü ile hem pastacılık uygulamaları hem de çorba ve sıcak yemek uygulamalarında kullanabileceğiniz şekersiz çok amaçlı bitkisel bir kremadır. 3 kata kadar hacim alır, özellikle taşımalı pastacılıkta mükemmel sonuç verir. Pasta kaplamaları, soslar, süslemeler ve tüm sütlü tatlı uygulamaları için idealdir. Sıcak yemek, çorba, sos ve asitli uygulamalara uygundur. Tariflerinize kremalı bir dokunuş eklemek istediğiniz her yerde NETTO Nova Yemeklik & Pastalık Kremaya güvenebilirsiniz.

NETTO Antares Yemeklik Krema; çorbalar, yemekler, soslar, atıştırmalık sosları, salata sosları gibi iştah açıcı lezzetler için geliştirilmiş şekersiz ve bitkisel bazlı kremadır. %100 bitkisel, asitli ve sıcak kullanımlara uygun, her türlü sıcak ve soğuk tarifte geleneksel süt kremasının aroma ve lezzetine sahiptir.

Horeca müşterileri sizlere hangi kanallardan ulaşabilir? Dağıtım kanallarınız hakkında HM Gazete okuyucularını bilgilendirir misiniz?

NETTO ürünlerinin satışı konusunda şu anda Türkiye genelinde bayilik sistemi ile satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Devam eden çalışmalarımız ile Horeca kanalına hitap eden Cash&Carry market zincirleri ile çok daha yaygın satış ağına kavuşacağız.

Firma olarak önümüzdeki dönemlerde Horeca alanına yönelik geliştirdiğiniz farklı ürün gruplarınız var mı? Ar-Ge çalışmalarınızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

Pastacılık alanında yeni Ar-Ge çalışmalarımız ile ürün grubumuzu genişletmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda toz krem şanti, pastacı kreması, meyve dolguları, kabartma tozu ve kek karışımları gibi ürünleri ilk etapta ürün yelpazemize katmayı planlıyoruz. Bu yeni ürünlerin satışına 2024 yılında başlamayı hedefliyoruz.

Son olarak HM Gazete okuyucularımız için eklemek istediğiniz farklı bir konu var mıdır?

NETTO, pastacılık sektöründe krema ve krem şanti olarak ürün yelpaze genişliği, kalitesi, otel, restaurant, pastane, donuk pasta üretimi gibi farklı kullanım alanlarında talep edilen farklı kalite beklentilerini karşılaması anlamında mükemmel çözümler sunuyoruz. Bu anlamda, pastacılık alanında yeni geliştireceğimiz ürünlerle sektördeki pazar payımızı geliştirmeye ve güçlenmeye devam edeceğiz.

www.kizikli.com.tr