Rüyaların Gerçeğe Dönüştüğü Yer

Rüyaların Gerçeğe Dönüştüğü Yer

Accolink’in hikayesini ve sizleri biraz tanıyabilir miyiz?

Hikayemiz, Türkiye’de üretilen döküm ürünleri yurtdışına nasıl ihraç edebiliriz sorusu ile başladı. Döküm ürünler bizi farklı mutfak ekipmanlarıyla tanıştırırken, Türkiye’nin zengin üretici portföyü bizi gelişmekte olan ağırlama sektörü ve ihracat konusunda çok daha farklı noktalara taşıdı. 2012 yılından beri üst-orta segment otel ve restoranlar için özellikle masaüstü, büfe ve servis ekipmanları alanında çalışmalar yapıyoruz. Temsil ettiğimiz markaların dışında sahip olduğumuz geniş özel üretim imkanları sayesinde müşterilerimizin bir araya getirmekte zorlandığı ürünleri kolaylıkla bir araya getirip çözüm üretiyoruz.

Accolink olarak Horeca sektörüne sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizden bahsedebilir misiniz?

Katalog ürünlerden özel üretime, buna ek olarak özel proje/tasarım ve mimarlık hizmeti sunmaktayız. Müşterilerimizin tedarik etmekte zorlandığı ürünlere oldukça geniş ithal ve yerli tedarikçi portföyümüz sayesinde hızlı ve efektif çözümler bulmaktayız. Güncel ürün portföyümüzde masa üstü servis ürünleri, büfe ürünleri, mutfak gereçleri, hazırlık ekipmanları, özel yapım sunum ekipmanları, oda servisine yönelik ürünler bulunmaktadır.

‘’Rüyaların Gerçeğe Dönüştüğü Yer’’ sloganıyla ilerlediğiniz Horeca sektörüne getirdiğiniz yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz?

Horeca sektöründe kendimizi inovatif ve proaktif bir firma olarak tanımlıyoruz. Genç, dinamik ve profesyonel ekibimiz ile müşterilerimizin sorunlarına farklı bakış açıları ile en ideal çözümü üretmeye çalışıyoruz.

İstisnasız olarak tüm müşterilerimiz sunumlarında özgünlük arıyor. “Rüyaların Gerçeğe Dönüştüğü Yer” sloganımız burada devreye giriyor. Müşterilerimiz bize hangi ürünü ne için planladıklarını tarif ediyorlar; bunları mevcut üretim imkanlarımızı düşünerek projelendiriyoruz, kullanılabilir ürünler haline getiriyoruz ve en kaliteli şekilde hayata geçiriyoruz. Bu sloganın arkasını doldurmak pek kolay bir iş değil ama bunu başarmak için gösterdiğimiz gayret bizim her günümüzün farklı geçmesini, sürekli bir öğrenme sürecinde olmamızı ve işimiz ile ilgili sürekli heyecan duymamızı sağlıyor.

Son 5 yıldır amacımız bu hizmetimizi sadece yurt içi Horeca sektöründe değil, dünya çapında da erişilebilir bir hale getirmek ve bu yolda sağlam adımlarla ilerlediğimizi söyleyebiliriz. Horeca sektöründe özellikle masa üstü sunum, büfe sunum, özel tasarım büfeler ve oda ürünleri ile ön plana çıkıyorsunuz.

HM Gazete okuyucuları için özel tasarım büfeler ve oda ürünleri hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Özel tasarım ürünlerde çoğu firma tek kategori üzerine bu hizmeti sağlayabiliyor. Örneğin bir firma sadece ahşap bazlı ürünlerin en özelini yaparken, bir başka firma pirinç malzemeden özel ürünler yapabiliyor. Fakat derinlikli ürünler oluşturmak için tek bir malzemeden çok daha fazlası gerekiyor.

Biz aktif olarak 200’ün üzerinde üretici firma ile çalışıyoruz. Kimi ürünümüz 10 farklı tedarikçiye uğranarak üretiliyor. Tabi bu da büfeler ve odalarda son derece özgün ürünler oluşturma konusunda çözüm sunabildiğimiz anlamına geliyor.

Accolink olarak geniş ürün ve hizmet portföyünüz olduğunu biliyoruz. Sizlerin hizmet verdiği firmaları örneklendirebilir misiniz?

Bilinen tüm otel ve restoran grupları ile çalıştığımızı söyleyebiliriz. Hizmet verdiğimiz firmalar arasında Kempsinki Grubu, Mandarin Oriental Otelleri, Four Seasons Otelleri, Hyatt Otelleri, Accor Grubu ve Raffles, Swissotel, Fairmont Novotel, Mercure gibi alt markaları, Hilton Grubu, Marriott Grubu ve Ritz Carlton, St. Regis gibi markaları, The Peninsula Otelleri, Intercontinental ve IHG grubu otelleri, Six Senses Otelleri, Shangri La Otelleri, Hillside Beach Club, Doğuş Hospitality gibi çok köklü markalar bulunuyor. Restoran gruplarındaki listemiz de bir bu kadar değerli müşteri ile dolu. Bu markalara her geçen gün yenilerini eklemeye çalışıyoruz.

Horeca Mailing okuyucularımız için eklemek istediğiniz son konuları paylaşabilir misiniz?

Geniş yelpazede hizmet veren bir firma olmamıza ek olarak teknolojiyi de son derece yakın takip eden bir firma olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu bağlamda Horeca Mailing okurları ve tüm müşterilerimizin showroomumuzu gezebilmeleri için son derece kapsamlı bir sanal tur hazırladık. Müşterilerimiz showroomumuza gelmeden tüm ürünlerimizi ve showroomumuzun her köşesini detaylı bir şekilde inceleyebilirler, bize o turda gördükleri ürünlerden talep yapabilirler. Tabi ki en güzeli doğrudan bize gelmeleri olur, onun için de tüm ekibimiz ile gelecek tüm değerli müşterilerimizi en iyi şekilde ağırlamaya hazırız.

www.accolink.com