Yeni Nesil Atıştırmalık Markası

Yeni Nesil Atıştırmalık Markası

Röportaja başlamadan önce kısaca kendinizden, kariyer tercihlerinizden ve Astronut/Besnut Horeca markalarının kuruluş hikayesinden bahsedebilir misiniz?

İlk iş hayatıma Casio Bilgisayar (MAS) Finans bölümünde başladım. 11 yıl zevkle çalıştığım bu firmada iki çocuğumun doğumuyla ayrıldım. Daha sonra farklı bir sektörde beş yıl yöneticilik yaptım. 17 yaşımdan itibaren düzenli spor yapan, sağlıklı atıştırmalıklara önem veren ve dengeli beslenmeye çalışan birisiydim.

Bu minvalde kuruyemiş ve kuru meyve benim için hep keyif aldığım ürünlerdi. Astronut ve Besnut markası ile de yolumuz böyle kesişti. 12 yıldır ise kuruyemiş sektöründe Horeca kanalında çok keyif aldığım bir görevi üstleniyorum. Keyif aldığınız işi yapınca başarı ve mutluluk onunla birlikte geliyor.

Astronut, hayatın karmaşası içinde sağlıklı beslenmeyi unutan insanların taleplerine cevap vermek için kurulan yeni nesil bir atıştırmalık markasıdır. Çıkış amacımız, bu insanların taleplerine cevap vermek oldu. Astronut’ın arkasından baktık ki son tüketici nezdinde bu talebe olan cevabımız ilgi gördü, ürünlerimizin portföyünü genişleterek Horeca kanalı için de Besnut markasını kurduk. Astronut markasıyla küçük atıştırmalıklardan oluşan portföyümüz ile birlikte, Besnut Horeca markasıyla 1 kg ve 5 kg gibi şeffaf ve steril ambalajlarla otel cafe restoranlara hizmet vermekteyiz. Besnut Horeca olarak 200’den fazla ürün çeşitimizle işletmelerin hem mutfaklarına hem de son tüketiciye hizmet verdikleri sosyal alanlara hitap etmekteyiz.

Horeca sektörüne sunduğunuz ürün ve ürün gruplarınız nelerdir? Ürün gruplarınız hakkında HM Gazete okuyucularımıza bilgi verebilir misiniz?

Besnut ve Astronut markalarımız ile kuruyemiş ve kuru meyve sektöründe İstanbul, İzmir ve Bodrum merkezli ofislerimizde faaliyet göstermekteyiz. Kuruyemiş ve kuru meyveleri, daha lezzetli ve taze şekilde sizlerle buluşturabilmek için yine aynı şehirlerde yer alan, soğuk hava teknolojileri kullanılan depolarımızda en iyi şekilde muhafaza etmekteyiz.

Besnut; pastacılık, fırıncılık, endüstriyel gıda üretimi, Ev Dışı Tüketim toptancıları ve süpermarket zincirlerine hitap eden bir marka olmanın yanı sıra otel, restoran ve kafe gibi yiyecek-içecek sektörünün de ihtiyaçları doğrultusunda özel reçete ve uygulamalar sunar.

Astronut/Besnut Horeca markalarının Ev Dışı Tüketim sektöründeki konumu ve özellikle pastacılık ürünleri hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Badem, ceviz, kaju ve ay çekirdeğini kendimiz ithal ediyor, operasyon sürecini baştan uca yönetiyoruz. Ayrıca tüm ürünlerimizi de tarladan rafa gelene kadar dikkatlice takip ediyor ve bu süreçlerin izlenebilirliğini dijital araçlar ile destekliyoruz. Astronut markamız ise küçük ebatlarda son tüketicilerimiz için ürettiğimiz benzin istasyonlarında ve zincir marketlerde yer alan bir markamızdır.

Besnut Horeca markasını, Horeca sektöründeki rakiplerinden ayıran en belirgin özellikler nelerdir?

Besnut olarak yola çıkış amacımız; planlamadan tedarik sürecine, dağıtımdan ithalat ve ihracata kadar tüm aşamalar tek bir noktadan ve etkin bir biçimde yönetmek. Yaşanabilecek olası problemleri öngörerek tedbir alınan ve profesyonelce çözüme kavuşturulan bir yapı oluşturmak amacıyla kurulduk.

HM Gazete okuyucularımız için Horeca sektörü ile ilgili gelecekteki plan ve hedefleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Gelecekteki planlarımız arasında içerisinde yer alan Horeca ürün grubumuz için üretim parkurumuzu, AI tabanlı teknoloji ile entegre etme araştırmalarına başladık. Bu süreçleri tamamladığımızda müşterilerimizin üretim maliyetlerini düşürebilecekleri daha verimli ürün ve reçete eşleşmeleri yapıyor olacağız. Bu sayede hizmet verdiğimiz tüm bölgelerde iş ortaklarımız ile sürdürülebilir ticareti büyüterek devam etmeyi hedefliyoruz.

Son olarak HM Gazete okuyucularımız için eklemek istediğiniz farklı bir konu var mıdır?

Besnut Horeca ve Astronut markalarımız haricinde kısa bir süre içerisinde faaliyete başlayacak ve home ofis, mobil ofis veya kurumsal ofiste çalışan insanların ihtiyaçlarına hızlı bir süre de cevap verecek yeni girişimimizden haberdar olmak için web sitelerimizi takip etmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca şimdiden tüm sektöre ve HM Gazete okuyucularına sağlıklı ve mutlu bir 2024 yılı diliyoruz.

www.astronutturkey.com