Yeşeren Gelecekten Bir Girişim Hikayesi

Yeşeren Gelecekten Bir Girişim Hikayesi

Tarlam, topraksız tarımın sınırlarını zorlayarak kapalı ortamda kendi kendine yenilebilir bitki yetiştiren bir sistem yaratma fikri ile kök saldı. Sonraki süreçte her bir filiz, girişimin heyecan verici yolculuğunun bir parçası oldu. 2020 yılında tarım bilgisi olmayan insanlara, işletmelere tam otomasyonlu dikey hidroponik tarım sistemleri geliştirerek, sadece bitkileri büyütmek değil aynı zamanda geleceğe yeşil bir iz bırakmak arzusuyla Tarlam’ın temeli atıldı. Tarlam’ın ilk adımı, geniş ekim alanıyla aylık 240 bitki ve 5-8 kilo mikro yeşillik üretme kapasitesiyle, işletmeye sürekli ve sürdürülebilir bir taze ürün kaynağı sağlayan izole kabinli 4 katlı tam otomasyonlu sistemle atıldı.

Sistem, bitkilerin her aşamada en iyi koşullarda yetişmesini sağlıyor. Tarlam teknolojileri sadece işletmelere sürekli ve sürdürülebilir bir taze ürün kaynağı sağlamakla kalmıyor, ileri teknoloji ve çağımızın modern tarım bilgisiyle bulunduğu ortama yenilikçi bir renk ve iz bırakıyor.

İşletmelere göre özel tasarımlar da yapmaya başlayan Tarlam, tüm Horeca işletmelerine ve kurumsal firmalara çeşitli topraksız tarım çözümleri sunuyor. Tarlam’ın aydınlatma çözümleri, bitkileri her büyüme evresinde ihtiyaç duydukları ışıkla buluştururken, izole kabini sayesinde bitkilerin sıcaklık ve nem gibi faktörlerini her zaman bitkinin ihtiyacı olan seviyelerde tutuyor. Ayrıca, bitkilerin ihtiyacı olan besin ve mineralleri en iyi şekilde almasını sağlarken, izole kabin bu süreci kontrol altında tutuyor. Bu sayede, her bir bitki doğanın yüceliği ile teknolojinin gücünü bir araya getirerek, besin değerini maksimum seviyede tutuyor. Bu da Tarlam’ın teknolojisiyle sofralarınıza ulaşan her ürünün, sağlığınıza değer katmasını sağlıyor. Tarlam ekibi için sadece bir iş değil aynı zamanda bir tutku ve sorumluluk alanı olan bu hikaye, attığı her adımla insanları etkilemeye devam ediyor. Tarlam’ın heyecan verici serüveninde ve elbette geleceğin tarımında birlikte yeşermek dileğiyle!

www.tarlam.com.tr