Temizlik Ürünlerinin Doğru Kullanımı Hem Sağlığı Koruyor Hem Tasarruf Sağlıyor

Temizlik Ürünlerinin Doğru Kullanımı  Hem Sağlığı Koruyor Hem Tasarruf Sağlıyor

Temizlik yaparken doğru ürünü doğru yerde kullanmak hem sağlık açısından büyük önem taşıyor hem de temizlenen yüzeylere zarar vermeden temizlik yapılmasına katkı sağlıyor. Bunun yolu da profesyonel temizlik ve hijyen eğitiminden geçiyor. Adonis’in İş Geliştirme ve Eğitim Müdürü İlker Akın, “Bilgili ve bilinçli personel yetiştiren bir işletme, temizliği ve hijyen bilinciyle anılan bir kurum olduğundan müşteri memnuniyeti de sağlıyor. Bu nedenle personelin temizlik-hijyen ve ürün kullanımı konularında eğitim alması oldukça önemli” diyor.

Ürün kullanım eğitiminin önemine dikkat çeken Akın, şunları söylüyor: “Hem sağlık hem kaliteli iş hem de tasarruf açısından doğru ürünü doğru yerde ve doğru miktarda kullanmak oldukça önemli. Malzeme, ekipman ve yüzeylerin ekonomik ömürlerini artırmak, çalışan ile müşteri güvenliği ve sağlığını gözetmek için de bu eğitim önem taşıyor. Personelin ürün kullanımı konusunda eğitim alması, iş kazalarının ve hatalı kullanımlarının önlenmesi noktasına da katkı sağlıyor. Doğru ürün kullanımı bilgisi ürün performansının maksimum düzeyde olmasını sağlarken, kirlenmeyi geciktiriyor. Bilgili ve bilinçli personel yetiştiren bir işletme temizliği ve hijyen bilinci ile anılan bir kurum olduğundan müşteri memnuniyeti de sağlıyor. Bu nedenle personelin temizlik ve hijyen, ürün kullanımı konularında eğitim almasını tavsiye ediyoruz.”

Akın, Adonis ürünlerini temizlik konusunda rakiplerinden ön plana çıkaran özellikleriyle ilgili ise şöyle konuşuyor:

Adonis, Türkiye’nin en bilinir ve güvenilir holdinglerinden Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Grubu’nun Tepe Kurumsal Çözümler markalarından biridir. Bunun yanı sıra ‘güvenli tedarikçi’ belgemiz de bulunuyor. Geniş bir ürün yelpazesine sahip firmamızda kurumlar tek bir firmadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Ayrıca tüm ürünlerimiz %100 yerli ve kaliteli. Servis ağımızın yaygın ve hızlı olması da işletmeler için artı bir özellik.”

Adonis İş Geliştirme ve Eğitim Müdürü Akın, temizlik, hijyen ve ürün kullanımı konusunda eğitim ve danışmanlık hizmeti almak isteyen kurumların dikkat etmesi gerekenler noktasında, “Firmalar temizlik ve hijyen konusunda eğitim şirketi seçerken öncelikle sektörel tecrübeye dikkat etmeliler. Referanslara bakmalarında da yarar var. Örneğin, konaklama, hastane, yemek servisi, çamaşırhane, restoran, banka şubeleri, tesis yönetimi firmaları ve eğitim kurumlarındaki tecrübelerimiz, bizi tercih eden firmalar için önemli bir referans oluyor” diyor.

Adonis’in eğitim ve danışmanlık hizmeti ile ilgili de bilgi veren Akın, eğitimin içeriğini şöyle özetliyor: “Bu eğitimin amacı temizlik ve hijyen bilincini oluşturmak. Ekipmanlara ve yüzeylere zarar vermeden temizlik yapmayı, kişisel güvenlik konularında personeli bilgilendirmeyi, acil durumlarda yapılması gerekenler ile ilgili personeli bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Eğitimin süresi iki saat olarak planlanıyor. Eğitim kapsamında kir, temizlik, bakım, yüzey ve yüzey çeşitleri, PH, su, dezenfeksiyon, hijyen, çapraz bulaşma, ürün kullanımı ve miktarları, hijyen ve kontrol planları-çizelgeler gibi konularda personel bilgilendiriliyor. Mutfak temizliği, ortak alan temizliği, tuvalet temizliği, genel temizlik, oda ve ofis temizliği, kişisel bakım ve temizlik, doğru bilinen yanlışlar, temizlik yöntemleri ve periyotları, ekipmanların temizliği ve kullanım yöntemleri ile ilgili detaylar eğitim alan kişilerle paylaşılıyor. Temizlikte kullanılan malzemeler, bez ve mop kullanımı-temizliği, korunma yöntemleri, acil durumlarda yapılması gerekenler, kritik kontrol noktalarının belirlenmesi, doğru ürünün doğru yerde kullanılması gibi konularda da personel bilgilendirilerek pratik ve uygulamalı temizlik eğitimi veriliyor.”

www.adonis.com.tr