VEGGY: Bitki Bazlı Etin HORECA’daki Lezzetli Lideri

VEGGY: Bitki Bazlı Etin HORECA’daki Lezzetli Lideri

Hayvansal et tüketiminin de payı olduğu iklim değişikliğini tersine çevirmekle ilgili misyon üstlenen VEGGY, Türkiye’nin ilk bitki bazlı et üreten şirketi. Sağlıklı ve doğa dostu ürünlerinde, lezzeti de önceliklendirerek Horeca sektöründe bitkisel bazlı ete bakış açısında bir devrim yaratıyor. VEGGY, 1994 yılından beri her yıl 1 Kasım’da kutlanan Dünya Vegan Günü’nün Türkiye’de bilinirliğini artırma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor.

Dünya Vegan Günü, hayvan hak ve özgürlüklerine dair toplumsal farkındalık yaratmak, vegan felsefenin ve yaşam tarzının hayvanların, insanların ve gezegenin iyiliği için yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlama amacı taşıyor.

Horeca sektöründe VEGGY, hayvansal kaynaklı etten sağlık ya da tercih nedeniyle uzak durmak isteyenlere ete benzer lezzetteki bitkisel bazlı protein içeren ürünleriyle alternatifler sunuyor. Karnıyarık gibi geleneksel tencere ya da kebap türü Türk yemeklerinin bitki bazlı et içerikleriyle oluşturulmasına imkan sunan VEGGY, vegan ve vejetaryen beslenen bireylerin de hayatını kolaylaştırıyor.

VEGGY, Horeca sektörünün parçası zincir otel, restoran ve cafe’lerde yer alarak bitki bazlı etle beslenen bireylerin hayatını kolaylaştırıyor. Ayrıca, kıyma gibi baz ürünlerle bitki bazlı beslenen misafirlerin menülerde daha fazla seçenek bulmasını mümkün kılıyor.

VEGGY‘nin inovasyon ve yaratıcılıkla birleşen ürün yelpazesiyle, şefler ve mutfak profesyonelleri de çeşitli, sağlıklı ve lezzetli yemekler oluşturabiliyor. Restoran ve kafeler, VEGGY ürünlerini kullanarak yenilikçi ve etik bir yaklaşımla müşteri tabanlarını genişletme şansını yakalıyor.

VEGGY, sadece lezzet ve inovasyonu bir araya getirmekle kalmıyor, aynı zamanda ürünlerini çevre dostu ambalajlar içerisinde sunuyor. Bu da bir yandan işletmelerin kazançlı çıkmasını sağlarken, çevrenin için sürdürülebilir bir anlayışın yaygınlaşmasına hizmet ediyor.

Horeca sektöründe VEGGY, bitki bazlı ette lezzetin lideri olarak adını yazdırıyor ve bitki bazlı beslenmenin Horeca dünyasında da evrensel bir tercih haline gelmesine katkı sağlıyor. Daha fazla insanın sağlıklı ve çevre dostu yemeklerin tadını çıkarabilmesi için VEGGY, yatırımlarına devam ediyor.

www.veggy.com.tr