Pasta, Pastacıdan İle Dijitalleşiyor

Pasta, Pastacıdan İle Dijitalleşiyor

Pastacıdan, tasarım pasta şefleri, çikolata şefleri ve pastanelere pazar yeri olarak konumlanmış yenilikçi bir teknoloji şirketi olarak Aralık 2022 itibariyle İstanbul’da faaliyetlerine başladı.

Tasarım pastacılık sektöründeki ihtiyaçlara çözüm getirmek amacıyla yola çıkan firma, pazardaki talebi de gözeterek kısa sürede, 120’yi aşan şef portföyüyle, 4000 adeti aşan çeşitte ürünü son tüketiciyle buluşturabilme noktasına gelmiştir.

Uygulamada pastadan çikolataya, günlük ürünlerden logolu çikolataya, makarondan hediye kutularına kadar içinde tatlı barındıran her şeye ulaşabiliyorsunuz. Tamamı üretim belgesi bulunan üreticilerin bir kısmı atölye olarak bir kısmı pastane olarak faaliyet göstermektedir.

Firma kurucusu Çiğdem Gülgen Engin, paydaşlarının %99’unun kadın girişimci olmasıyla diğer pazar yerlerinden farklı bir gönül birliğiyle ayrıştıklarını, 2022 yılında başarıyla tamamladıkları yatırım turuna katılım gösteren şefleriyle hikayeyi daha da güzelleştirdiklerini anlatıyor.

 

Sağlıklı Tatlıya Erişimde Öncü

Pandemi sonrası artan beslenme yönelimlerindeki değişimlerine olan ihtiyacı iş fikriyle harmanlayan firmanın şeflerinin %25’i şekersiz, glutensiz ve vegan, 2 adet pastane ise tamamen çölyak hassasiyeti bulunan tüketicilere özel üretim yapabilmektedir.

 Sağlıklı beslenme ve sürdürülebilirlik ilkesiyle üretim yapan şeflerin varlığıyla, her tür pasta/tatlı sever tüketiciye hitap eden, özellikli mutfaklar da uygulamada yer almaktadır.

Firma, “Aylardır bebeğinin süt alerjisi sebepli ilk defa bizim vesilemizle pasta yiyebildiği için teşekkür eden bir anneye dokunabiliyor olmanın, torunun çölyak hastası olduğunu yeni öğrendiğini, Pastacıdan uygulamasının ile ona doğumgününde pasta yedirebileceği mutluluğunu paylaşan anneannenin memnuniyetini dinliyor olmanın hazzı ilerlediğimiz yolun doğruluğuna inancımızı artıyor” diyerek, ürünün sağlıklı ve sürdürülebilir pazara da uyumunu da gözlemlediklerini paylaşıyor.

Deprem bölgesinde bulunan binlerce çölyaklıya da hazırladıkları deprem destek paketlerini ulaştırarak, bu yöndeki ihtiyaca dikkat çekiyor, farkındalığın artması yönünde çalışmalarına devam ediyorlar..

Pastacıdan, Yalnız son tüketiciye değil, otel zincirleri, restoran ve kafelerle de iş birlikleri geliştirerek, doğru işletmeyle doğru üreticiyi buluşturma, çeşitlilik sunabilme ve bu operasyonu yönetebilme noktasında sundukları katma değerle şimdiden 40’a varan kurumsal iş birliği gerçekleştirdi.

Fikir aşamasında meleklerden ve kitle fonlamadan aldığı yatırımla kısa sürede “ürün pazar uyumunu” yakalayan Pastacıdan, 611 hissedarlı büyük bir aile olarak 2023 yılında tüketiciye sunmaya hazırlandığı yeni versiyonu ve teknoloji partneriyle global hedefiyle yola devam ediyor.

www.pastacidan.com