Türkiye’de Pazar Lideriyiz

Türkiye’de Pazar Lideriyiz

Gecede ödülü almak üzere sahneye çıkan Söke CEO’su Başar Kılıç: “Türkiye’nin lider ve en bilinen un markası olarak 1963 yılından beri mutfaklarda, işletmelerde bizi kullanan tüm tüketicilere huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bu güvenin sorumluluğunun bilincindeyiz. Attığımız her adımda ve yaptığımız tüm yatırımlarda bu sorumluluğun bilincinde olarak hareket etmeye devam edeceğiz.” dedi.

Söke Un’un hikâyesine ve üretimine de değinen Kılıç, sözlerini şu cümlelerle sürdürdü: “Söke Un, Söke Ovası’nda 1963 senesinde Fırat Ailesi tarafından kuruldu. 1982 senesinde ise ilk defa paketli un üretimine başladı. 2015 senesinde Fırat Ailesi, hisselerini Mediterra Yatırım Fonu’na sattı ve Söke Un el değiştirdi. 2018 yılında Ankara Organize Sanayi Bölgesi’nde ikinci fabrikamızı hayata geçirdik ve en son 2022 yılının Ocak ayında sektörün bir başka en büyük firması Ulusoy Un, Söke Un’u yatırım fonundan satın aldı. Şu anda Ulusoy Un’un bünyesinde Söke Un olarak devam ediyoruz. Aydın Söke ve Ankara Sincan’daki fabrikalarımızın yanına Ulusoy Un’un satın alması sonucu markanın mevcuttaki fabrikalarının da sisteme dahil olmasıyla üretim kapasitemiz daha da arttı. 320 kişiyi istihdam eden Söke Un, Türkiye’de 5 milyon haneye ulaşıyor.

Üretimimizin %99’u iç piyasaya yönelik. İç piyasadaki ürünlerimizi iki kategori altında topluyoruz: İlki tüketici ürünleri dediğimiz 1, 2 ve 5 kilogramlık paketlerimiz. İkincisi ise ev dışı tüketime yani profesyonellere yönelik olan 25 ve 50 kilogramlık ürünlerimiz. Bu iki ürün grubunu satan satış ekipleri birbirinden tamamen bağımsız. Onun dışında profesyonellere yönelik ürünlerimiz 15 bin işletme tarafından sürdürülebilir şekilde kullanılıyor. Türkiye’de paketli unun ölçümü Ipsos ve Nielsen araştırma şirketleri tarafından yapılıyor. İki firmanın da raporları incelendiğinde Türkiye’de pazar liderinin Söke Un olduğu görülüyor.”

“SÖKE KURABİYE TESİSİ KURACAĞIZ”

Söke Un olarak, uzun zamandır Türkiye’nin lider un markası olmayı başarıyla sürdürdüklerine vurgu yapan CEO Başar Kılıç, sözlerini yeni tesis projeleri ile alakalı verdiği bilgilerle tamamladı: “Bundan sonrası için de temel isteğimiz, gıda firması olarak başarılı bir şekilde yolumuza devam etmek. Bununla ilgili ilk yapacağımız yatırım kendi kurabiye tesisimizi kurmak olacak.

Bu yeni tesis için yatırımlarımız başladı. Herhangi bir aksilik olmazsa, 2024 senesinin ilk yarısında Söke markalı kurabiyeleri tüketicilerin beğenisine sunmayı planlıyoruz.”

www.soke.com.tr

 

 

 

Bu bir advertorial haberdir.